Dugo sam razmišljala o odlasku s Mijom na plivanje i napokon je odluka pala. U subotu krećemo i mogu priznati da sam jedva dočekala to vrijeme. Prije no što sam donijela odluku na koji tečaj plivanja ćemo nas dvije krenuti, dobro sam se informirala, što preko poznanika i prijatelja što direktnim upitom.
Proces je, naravno, najprije krenuo putem društvene mreže Facebook. Postavila sam pitanje na jednoj grupi gdje sam odmah od poznanice dobila odgovore na sva moja važna pitanja. Ona me dalje uputila kome da se obratim, nakon toga sam poslala mail i dočekala prvo informativno predavanje o plivanju za bebe i djecu.
Kako ne bi ispalo da nekome omogućavam besplatno oglašavanje, neću navoditi o kojoj je akademiji riječ, ali ako zaguglate frazu “plivanje za bebe” sigurna sam da ćete u prva 3 rezultata pretrage vrlo brzo doći do željenih informacija. Ukoliko nekoga zaista zanima koji smo tečaj upisale neka postavi pitanje niže u komentarima i drage volje ću preporučiti kome da se obratite.
Ono što me oduševilo je upravo uvodno predavanje koje su stručne osobe obavile s nama roditeljima. Imali smo priliku pitati sve što nas zanima, od toga kako su programi organizirani, što sve ponijeti na bazen i kakva su pravila ponašanja prilikom dolaska na plivanje.
Predviđeno vrijeme prezentacije je bilo sat i pol vremena, i kao i svaki roditelj pomislila sam što će to oni pričati toliko dugo. I iznenadila sam se. Predavanje je bilo zanimljivo, pogledali smo video u kojemu smo mogli vidjeti što se sve radi na treningu te na taj način mogli dobiti potpunu sliku o tome što možemo očekivati na bazenima.
Svi smo svjesni činjenice kako su naše male bebe ponekad zahtjevne, stoga s njima treba imati strpljenja i dolazak na bazene učiniti što jednostavnijim. Nije potrebno natrpati torbu svime i svačime već se striktno držati savjeta i popisa koje smo dobili od naših trenerica.
Dobila sam dojam da su jako posvećene svom poslu i da će dječica s treningom biti jako zadovoljna, naročito ona koja još uvijek strahuju. Na treningu će vidjeti ostalu djecu sa sigurnosnim šlaufovima i vrlo vjerojatno će se ubrzo opustiti i uživati u plivanju.
Nakon što beba napuni četiri mjeseca možete se informirati o plivanju. Boravak u vodi će djetetu zasigurno odgovarati, a poznato je kako u to vrijeme još uvijek imaju plivački refleks. Naime, ako ih pokušate staviti u vodu primijetit ćete kako se odguruju nogicama i podsjećaju na žabe. Kako ne bi izgubile taj refleks potrebno ih je poticati jer im to pomaže u kasnijem periodu prilikom učenja plivanja.
Ako još uvijek niste sigurni je li plivanje za bebe ono što će razveseliti i vas, a naročito vaše dijete, nemojte nimalo sumnjati, predbilježite se za uvodno predavanje i na licu mjesta pitajte sve što vas zanima. Voda je za bebe lijek, a tko zna, možda jednog dana postanu pravi natjecatelji u plivanju 😉
Foto: ivanpavlisko/Shutterstock